piątek, 17 maja 2013
Koniec miesięcznika ""FILM"
Zelektryzowała mnie wczorajsza wiadomość o zakończeniu wydawania miesięcznika FILM przez wydawnictwo Point Group. Byłem z tym pismem od 1996 roku i nie tylko spełniło ono ogromną rolę w mojej edukacji filmowej, ale służyło do archiwizacji wszystkich filmów, które trafiły do dystrybucji kinowej w Polsce.
Od października nowym redaktorem naczelnym został Tomasz Raczek. Zmienił on formułę pisma i sprawił, że roczna sprzedaż wzrosła o 10%, a ponoć wszystkie numery firmowane przez znanego krytyka sprzedały się nawet o 36% lepiej. 8 miesięcy urzędowania to mało czasu, a poprawa jest widoczna (również w jakości). Decyzja o zamknięciu, kiedy nowa forma pisma się dopiero krystalizuje, a wszystko wskazuje na znaczną poprawę sprzedaży jest absurdalna. Dlatego wszystkim, którym nie podoba się taki stan rzeczy polecam podpisać się pod tą petycją.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz