
"Serdecznie zapraszamy na cykl filmowy "Star Trek - 12 filmów w 12 miesięcy".
Jako pierwszy będzie można zobaczyć "Star Trek: The Motion Picture" z roku 1979 w reżyserii Robert'a Wise'a.
Po 10 latach od zakończenia oryginalnej serii "Star Trek", ponownie widzimy załogę statku Enterprise w śmiałej podróży do gwiazd. Tym razem bohaterowie muszą zmierzyć się z tajemniczym i gigantycznym obiektem, który zmierza w kierunku Ziemi. Obiekt nie odpowiada na żadne sygnały wysyłane w jego kierunku. Czy i jak porazi sobie załoga USS Enterprise pod dowództwem Kapitaka Kirk'a? O tym, będziemy mogli przekonać się już w piątek 24 maja o g.17:00 w Bibliotece Multimedialnej "Biblio" w Lublinie przy ul. Szaserów 13-15.
W całym cyklu, będziemy mogli poznać "Star Trek" na podstawie 12 filmów pełnometrażowych; z których ostatni, polską premierę będzie miał już 31 maja tego roku. Będzie można zobaczyć jak saga zmieniała się na przestrzeni 34 lat, dzielących pierwszy i ostatni film. W pierwszych sześciu filmach spotkamy aktorów grających w oryginalnym serialu "Star Trek: The Original Series". W kolejnych czterech produkcjach, będą to aktorzy bardziej nam współcześni z serii "Star Trek: Następne Pokolenie". W końcu ostatnie dwa filmy, to już całkiem młodzi aktorzy, którzy wcielają się w bohaterów serialu z lat 60-tych.
Prezentowane filmy, to tylko część bogatej sagi "Star Trek", na którą oprócz pokazywanych 12 filmów pełnometrażowych, składa się łącznie pięć seriali, a także "Seria Animowana" - Star Trek: The Animated Series. Ponadto wiele książek, komiksów oraz gier komputerowych i karcianych. Znaleźć można również produkcje stworzone przez samych Trekkies, czyli fanów Star Trek'a.
Na wydarzenie zapraszają:
Miejska Biblioteka Multimedialna "Biblio"
American Corner
Lubelscy Fani Star Trek'a - http://ikckronos.klingon.eu/

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz